Koncert

AFreaks by AfryKamera 2023

To druga odsłona muzycznej części Festiwalu, podczas której eksplorujemy muzykę elektroniczną na różnych poziomach.
Tematem przewodnim dla AfryKamery 2023 jest AFRICAN GAZE: WOMAN i dlatego na koncertowej scenie wystąpią aż 4 artystki!

December 16, 2023  at Klub SPATiF!

Cheryl Isheja aka Binghi

Rwandyjska wokalistka, autorka tekstów, aktorka, producentka i didżejka muzyki elektronicznej.
Zaczynała od bycia neo soulową wokalistką, jednocześnie szlifując swój producencki warsztat jako samouk. To również artystka specjalizującą się w muzyce eksperymentalnej, elektronicznej i deep techno. Eksperymentuje także z instalacjami audiowizualnymi traktującymi o relacjach pomiędzy brzmieniem plemiennych bębnów, ruchem ciała, akceptacją i uzdrowieniem.

Shannen SP

Brytyjska didżejkia wokalistka i kuratorka, która Zasłynęła dzięki znakomitym występom dla WWW Tokyo, Nyege Nyege i Today NYC oraz miksom dla Discwoman i DJ Maga.
Jej szerokie dokonania są wynikiem eksploracji spektrum światowego undergroundu. Dzięki setom dla WWW Tokyo, Nyege Nyege i Today NYC oraz znakomitym miksom dla Discwoman i DJ Maga szybko zdobyła reputację uznanej didżejki. Jest również współautorką wydarzenia pod nazwą Ø oraz członkinią kolektywu Nine Nights, który powstał, aby promować czarnych artystów i twórców muzyki, sztuk wizualnych i performatywnych.

Ifi Ude

Polsko-nigeryjska wokalistka, aktorka i artystka multidyscyplinarna, która w swój niepowtarzalny sposób łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną.
Swobodnie łączy w swojej twórczości elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Muzyka tworzona przez Ifi jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Stąd jej najnowsza płyta jest naturalnym przepływem między kulturami słowiańskimi oraz afrykańskimi. Sama określa, że przemieszczanie się między tymi dwoma płaszczyznami kulturowymi jest dla niej naturalne jak oddychanie.

Kitty Sarcasm

Wrocławska diggerka i didżejka, swobodnie rzucająca się w otchłanie grząskich brzmień spod znaku UK Bass czy Ghetto House.
W swoich setach miesza wiele gatunków muzyki elektronicznej – od połamanych dźwięków z Ameryki Południowej, przez Ghetto House, po UK Bass. Selekcjonuje ponad sztywnymi podziałami i testuje granice muzycznych purystów.