Spotkania online towarzyszące AfryKamerze


AfryKamera zaprasza na cykl spotkań online towarzyszących programowi. Spotkania dla dorosłych i młodszych widzów odbywają się na Facebooku i YouTube AfryKamery.

 

22.12 wtorek g. 19:00
Spotkanie o filmie „Stolen Fish” w reż. Małgorzaty Juszczak poprowadzi Anna Serdiukow
Gośćmi i gościniami będą: reżyserka filmu Małgorzata Jaszczuk, producentka filmu Emila Pluskota oraz dr Krzysztof Wojtas z Fundacji Compassion in World Farming
Spotkanie poprowadzi: Anna Serdiukow

 

23.12 środa g. 12:00
Agnieszka Lewandowska opowie o afrykańskich zwierzętach
Zwiedzaj Całą Afrykę – Opowieści o afrykańskich zwierzętach dla dzieci i dorosłych.
Pokaz przygotowany z myślę o najmłodszych uczestnikach festiwalu Afrykamera. Agnieszka Lewandowska (autorka bloga Zwiedzaj Cały Świat) opowie o zwierzętach, krajobrazach i ludziach Czarnego Lądu.
Dowiecie się między innymi:
– dlaczego słonie to najinteligentniejsze zwierzęta na sawannie,
– czym różnią się nosorożce białe od czarnych,
– dlaczego Masajowie tak wysoko skaczą,
– czemu hipopotamy to najgroźniejsze zwierzęta w Afryce.
W trakcie pokazu na dzieci czeka dużo ciekawostek. Będzie też okazja, aby nauczyć się rozpoznawać ślady dzikich zwierząt oraz wydawane przez nich dźwięki.
Zapraszamy dzieci ich rodziców na afrykańskie opowieści!

 

23.12 środa g. 19:00
Przemek Stępień, Artur Zaborski i Piotr Dobry rozmawiają o festiwalowych filmach

 

27.12 niedziela g. 19:00
Malawi – kraj z jeziorem tysiąca gwiazd. Spotkanie z Agnieszką Lewandowską
Malawi, jako Państwo, jest znane przede wszystkim z jeziora Niasa (inna nazwa to Malawi), którego powierzchnia zajmuje około 25% terytorium kraju. David Livingstone , półtora wieku temu, kiedy odkrył jezioro dla świata, nazwał je „jeziorem tysiąca gwiazd”, ponieważ wieczorami Niasa „zmienia twarz” i zaczyna wyglądać jak rozgwieżdżone niebo.
Podczas pokazu w ramach festiwalu Afrykamera Agnieszka Lewandowska (autorka bloga Zwiedzaj Cały Świat) zabierze Państwa w podróż po Malawi, przedstawi zapis wyjazdu sprzed kilku lat. Opowie o miejscach, które wzbudzają zainteresowanie turystów, jak: Park Narodowy Liwonde, Góry Mulanje, Wyspa Likoma, Płaskowyż Zomba, czy plantacje herbaty, usytuowane w południowej części kraju.
Nie zabraknie nawiązania do sytuacji społecznej i ekonomicznej kraju. Przytoczone zostaną relacje mieszkańców Malawi o obecnej sytuacji w państwie.
Biorąc pod uwagę emitowany na festiwalu film „Budda in Africa”, którego akcja rozgrywa się właśnie w Malawi, autorka pokazu poruszy również tematykę wpływu Chin na państwa afrykańskie.
Nie zabraknie też informacji o historii Williama Kamkwamby z Malawi, którego dzieciństwo poruszyło opinię publiczną po wydaniu książki „O chłopcu, który ujarzmił wiatr”.

 

28.12 poniedziałek g. 19:00
Spotkanie o filmie „Jestem z Doumga” z reżyserką Małgorzatą Frymus i gośćmi

 

29.12 wtorek g. 19:00
Marysia Piotrowska oraz Artur Zaborski porozmawiają o filmie „Softie” w reż. Sama Soko

 

30.12 środa g. 19:00
Zakończenie 15. AfryKamery 2020

Facebook
YouTube
Instagram