Warsztaty dla dorosłych „Kąpiel dźwiękowa”

  Katarzyna Fifi Sylla

  @syllarious

  Warszaty „Kąpiel dźwiękowa” odbędą się 9.10.2022 o godz. 10:00-12:30 w Foyer Teatru Dramatycznego w Warszawie.

  Bilety w cenie: 75 zł

  Ankieta do zgłoszenia: https://forms.gle/eovnrW81MkUjyXDn9 

  Płatność na konto (po otrzymaniu maila):

  FUNDACJA EASTERN BLAC ARTS
  NIEPODLEGŁOŚCI 34A, 62-030 LUBOŃ
  ING Bank śląski 47 1050 1520 1000 0090 8174 2448
  W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz nazwę warsztatu.

  Liczba uczestników ograniczona!

   

  Katarzyna Fifi Sylla – z korzeniami w Polsce i Gwinei. Skrzypaczka, wokalistka, edukatorka muzyczna.

  Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Działa jako muzyk orkiestrowy (Baltic Sea Philharmonic, Jimek Symphonixx, Royal Symphony), sesyjny i koncertowy oraz twórczyni i kompozytorka. W latach 2012-2017 związana w Festiwalem Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA, od 2015 członkini Rady Programowej Festiwalu. Praktyczka teorii uczenia się muzyki E.E.Gordona, ukończyła kursy gordonowskie I i II stopnia (PTEEG Polskie Towarzystwo E.E.Gordona, 2017) i szkoliła się w zakresie prowadzenia grup wokalnych i chórów dziecięcych oraz pracy w duchu teorii MLT w nauczaniu gry na instrumencie (Instytut Gordonowski). Działalność edukatorską realizuje, prowadząc holistyczne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży we współpracy z instytucjami kultury. Wspólnie z Domem Kultury Praga tworzyła koncerty interaktywne dla najmłodszej publiczności. Głęboko interesuje się słowiańskim i bałtyckim folklorem oraz kulturą muzyczną różnych części Afryki i Azji. Zgłębia naukowy aspekt fizyczności dźwięku, częstotliwości i temperacji. Praktyczka terapii dźwiękiem (Peter Hess Academy), aktualnie pracuje nad solowym projektem „Dźwiękoczułość”  łączącym głos, skrzypce, elektronikę i instrumenty terapeutyczne.

   

  O warsztatach:

  Chcę was zaprosić do wspólnego doświadczenia dźwięku. Dźwięku nie tylko takiego, który tworzy łatwe do zanucenia melodie, towarzyszy mu dudniący bas i razem tworzy to miłą dla ucha harmonię. 

  Zapraszam na seans, podczas którego otulimy się Dźwiękiem, który wyłapują nie tylko uszy, ale odczytują wszystkie zmysły.

  Dźwiękiem, który porusza, niesie intencje, dobrą energię, którego wibracje przenikają fizyczną przestrzeń i rezonują z każdą cząsteczką naszego ciała, harmonizując je.

  Zaczniemy od oddechu. Pozwolimy mu się uspokoić. Przywołam Was głosem, organicznym, z wnętrza, kierowanym intuicją. Poprowadzą Was skrzypce, jak po nitce, w bardziej i mniej oczywistych kierunkach. Gong wietrzny naładuje ciała i przestrzeń wokół intensywnymi wibracjami.

  Wielotonów emitowanych przez misy tybetańskie nie znajdziesz na klawiaturze fortepianu, ale ich szerokie spektrum fal dźwiękowych zarezonuje z każdą tkanką twojego ciała.

  Będziemy wracać do energetycznej równowagi.

  Dźwięki kryształowych mis otulą nas jasnym, przejmującym brzmieniem

  Bęben wyrazi bicie serca, poruszy i uziemi.

  Dodatek drobnych perkusjonaliów i elektroniki pozwoli zbudować wyjątkową atmosferę tego doświadczenia.

  Dołącz do mnie w tej podróży, kto wie, dokąd zawędrujesz?

   

  Kąpiel dźwiękowa to szczególny rodzaj koncertu/sesji relaksacyjnej, która działa na nas nie tylko estetycznie, ale wprowadzająca umysł i ciało w stan głębokiego odprężenia.

  Spotkajmy się w „tu i teraz”, zróbmy wyjątek od codziennego biegu, stresu i wiecznego niedoczasu.

  To nie tylko przyjemne ukojenie – to wspomaganie pracy narządów w organiźmie, regulacja krążenia krwi, limfy i życiowej energii, wspieranie procesów samoleczenia. Jednocześnie umysł może oczyścić się, zagłębić w medytacji… taka dźwiękowa podróż jest dla każdego inna i pozwala zregenerować się na wielu poziomach.

  Co zyskasz?

  -głęboki relaks i wyciszenie umysłu

  -ukojenie w stresie i „puszczenie” emocji

  -lepsze samopoczucie, poprawę koncentracji

  -złagodzenie napięcia w mięśniach

  -zrobisz krok ku zrównoważeniu energii w ciele

  Przeciwwskazania:

  • pierwszy trymestr ciąży
  • rozrusznik serca
  • psychozy i terapia lekami psychotropowymi
  • epilepsja
  Facebook
  YouTube
  Instagram