Warsztat: Jak mówić o Afryce?

  • Dla kogo? dla studentek i studentów / dziennikarek i dziennikarzy
  • autorek i autorów blogów / wszystkich chętnych
  • Czas trwania: 90 minut
  • WSTĘP WOLNY obowiązują zapisy: wroclaw@afrykamera.pl
  • liczba miejsc ograniczona

W czasie warsztatów zastanowimy się na ile:

⇒zdajemy sobie sprawę z naszego etno- i europocentryzmu,

⇒rozpoznajemy różnorodność wokół nas,

⇒rozumiemy różnorodność kontynentu afrykańskiego

i jak to najlepiej wyrażać w języku, aby nie pogłębiać istniejących stereotypów oraz mieć wpływ na wizerunek Afryki w świadomości odbiorców naszych wypowiedzi.

 

Zastanowimy się też jak dobierać ilustracje, by wzmacniały przekaz edukacji globalnej, antydyskryminacyjnej i międzykulturowej, by wartości takie jak godność ludzka, szacunek i uczciwość stanowiły podstawę wszystkich przekazów dotyczących kontynentu afrykańskiego. I najważniejsze – jak uwzględniać perspektywę jego mieszkańców.

 

Przypominamy zasady rzetelnego informowania sformułowane w „Kodeksie w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa”, dokumencie przygotowanym przez międzynarodowe organizacje pozarządowe zajmujące się współpracą rozwojową i pomocą humanitarną.

 

Prowadząca:

ANNA KUDAREWSKA, wieloletnia edukatorka zajmująca się edukacją globalną, skończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania rozwojem międzynarodowych w Open University (UK), absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w pracowni wrażliwości kulturowej i Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej, prowadziła wiele cyklów szkoleniowych edukacji globalnej dla nauczycielek przedszkolnych i szkolnych.

 

19 grudnia (niedziela) / godzina 13:30 – 15:00 / DCF Piano Bar

Warsztaty odbywaja się w ramach #BraveKids2021

inne filmy

Facebook
YouTube
Instagram