Spotkanie z Kołem Filozofii Postkolonialnej vol.2

  @kolo_filozofii_postkolonialnej

  Spotkanie z Kołem Filozofii Postkolonialnej odbędzie się 4.10.2022 po pokazie filmów Kroniki Battledream oraz Opal w Kinotece w Warszawie.

  Analiza filmów. Prowadzące osoby: Miki i Ania

  O prowadzących:

  Miki Skawiński jest osobą przewodniczącą Koła Filozofii Postkolonialnej na UW. Studiuje filozofię, szczególnie interesuję się filozofią postkolonialną, marksistowską i historią radykalnych ruchów społecznych.

  Nazywam się Ania, studiuję socjologię i filozofię w ramach MISH na UW. Aktualnie zajmuję się teorią hegemonii, a od strony socjologicznej bliskie jest mi zagadnienie neuroróżnorodności. Fascynują mnie filozofią polityki, filozofia społeczna, media.

  Koło Filozofii Postkolonialnej powstało na początku 2022 roku. Organizacja działa przy Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównymi celami Koła są popularyzacja filozofii postkolonialnej w Polsce, rozwój myśli postkolonialnej i integracja środowiska zajmującego się postkolonializmem w Polsce. Członkowie i członkinie koła organizują spotkania dyskusyjne, czytelnicze oraz wykłady z zakresu postkolonializmu.

   

  Facebook
  YouTube
  Instagram