Spotkanie z Kołem Filozofii Postkolonialnej vol.1

  @kolo_filozofii_postkolonialnej

  Spotkanie z Kołem Filozofii Postkolonialnej odbędzie się 1.10.2022 po pokazie AfroSzortów – Afrofuturistic w Kinotece w Warszawie.

  Wykład z pytaniami na koniec nt. „Funkcja sztuki w działalności antykolonialnej i dekolonizacyjnej przez pryzmat afrofuturyzmu”. Prowadzące osoby: Nataniel – przedstawienie dzieł oraz Miki – wprowadzenie do afrofuturyzmu. 

  O prowadzących:

  Nataniel Maslianinov (ur. w Odesie, Ukrainie) jest doktorantem na UW w dziedzinie historii sztuki. Pracuje w dziale edukacji Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, tworząc oprowadzania autorskie w czterech językach. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. sztukę ukraińską najnowszą, gotycyzm w literaturze i sztuce fin-de-siècle, historię fantastyki naukowej, studia queer i postkolonialne.

  Miki Skawiński jest osobą przewodniczącą Koła Filozofii Postkolonialnej na UW. Studiuje filozofię, szczególnie interesuję się filozofią postkolonialną, marksistowską i historią radykalnych ruchów społecznych.

  Koło Filozofii Postkolonialnej powstało na początku 2022 roku. Organizacja działa przy Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównymi celami Koła są popularyzacja filozofii postkolonialnej w Polsce, rozwój myśli postkolonialnej i integracja środowiska zajmującego się postkolonializmem w Polsce. Członkowie i członkinie koła organizują spotkania dyskusyjne, czytelnicze oraz wykłady z zakresu postkolonializmu.

   

  Facebook
  YouTube
  Instagram