Spotkanie z artystami: Désiré Dauphin Rasolomampionona Joseph Rakoto

  Désiré Rasolomampionona i Joseph Rakoto przyjechali do Polski w 1982 roku. Przez pierwsze lata pobytu w Polsce uczestniczyli intensywnie w studenckim życiu artystycznym. Prawie co tydzień brali udział w różnych imprezach muzycznych organizowanych przez różnorakie organizacje studentów z różnych krajów. Wraz z zespołem składającym się z rodaków wystąpili na festiwalu studentów zagranicznych, odbywającym się co roku w Poznaniu w latach 80. Byli obecni także na takich studenckich festiwalach jak Morda w Łodzi czy FAMA w Świnoujściu.

  Pod koniec lat 80. Désiré i Joseph grali w zespole Dagu, a następnie w Jacaranda. Grupa intensywnie uczestniczył w różnych imprezach sceny alternatywnej w Warszawie. Zespół występował kilkakrotnie m.in. w Krakowie, Radomiu i Gliwicach. W drugiej połowie lat 90. Désiré grał w duecie z Ballym Ramaronandrasana – multiinstrumentalistą i specjalistą od gry na instrumencie tradycjonalnym z Madagaskaru znanym jako „valiha”, a efektem tej współpracy był album „Z Valihą na Madagaskar” wydany przez Wydawnictwo Muzyczne KAMAHUK.
  Stopniowo Désiré i Joseph zmniejszyli swoją aktywność artystyczną, choć Désiré wciąż występował sporadycznie m.in. w radiu – w ramach takich audycji jak Etnofaza (Radio PIN), był również gościem artystycznym Mamadou Dioufa w jego audycji niedzielnej w programie Radio Jazz.
  Obecnie Joseph jest właścicielem spółek zajmujących się działalnością farmaceutyczną, Désiré jest z kolei profesorem na Politechnice Warszawskiej.

   

  19 grudnia / godzina 15:00 / DCF Chill room / Wrocław

  inne filmy

  Facebook
  YouTube
  Instagram