Poppie Nongena

  • Scenariusz i reżyseria Christiaan Olwagen
  • Występują Clementine Mosimane, Anna-Mart van der Merwe, Nomsa Nene, Chris Gxalaba, Rolanda Marais
  • Produkcja RPA
  • Rok produkcji 2020
  • Czas trwania 106 min.
  • Nagrody i festiwale Silwerskerm FF – 12 nagród, Africa in Motion FF, Filmfest Hamburg, Moscow MFF, Film by the Sea MFF

Polska premiera

„To film, który przypomina nam, że wszyscy jesteśmy ludźmi, że zawodzimy, upadamy, ale możemy podnieść się i powstać przeciwko tym, którzy chcą nas widzieć na dole.” – Heman Eloff, „News24”

OPIS:
Film Christiaana Olwagena,oparty na autobiograficznej książce Elsy Joubert The Long Journey of Poppie Nongena, przedstawia losy kobiety z ludu Xhosa żyjącej w czasach apartheidu w RPA. To obraz walki dzielnej kobiety, przeciwstawiającej się aż do ostatniej chwili bezdusznemu prawu i jego wykonawcom, którzy chcieli usunąć każde czarne dziecko, kobietę i mężczyznę z ich kraju. Ten przejmujący film ze znakomitą Clementine Mosimane w roli głównej nie tylko przypomina o tragicznej historii RPA, ale także daje do myślenia nam wszystkim, którzy powinniśmy dbać o to, by nigdy więcej nie doszło do takiej opresji i stawiania jednego człowieka ponad drugim, jak w czasach apartheidu.

opis reżysera

Christiaan Olwagen – nagradzany reżyser, dramaturg i scenarzysta z RPA, którego filmy przyniosły znaczący wkład w rozwój południowoafrykańskiego przemysłu filmowego. Autor takich obrazów jak Johnny is Nie Dood Nie, Kanarie i Die Seemeeu. Poppie Nongena to jeden z najbardziej ambitnych projektów reżysera, który zgłębia jego ulubiony temat – ludzką psychikę. "

inne filmy

Facebook
YouTube
Instagram