Before AfryKamera / Koncert AfroTuba

  • WSTĘP WOLNY

Before AfryKamera, czyli o tym co wydarzy się na tegorocznej odsłonie Festiwalu we Wrocławiu: o twórcach AfryKamery Wrocław, wydarzeniach artystycznych oraz zapowiedź programu filmowego. Po spotkaniu energetyczny koncert zespołu AfroTuba.

 

AFROTUBA powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz korelacji z mieszkającymi we Wrocławiu muzykami. Na sekcję rytmiczną składa się trzech muzyków tj: zestaw perkusji afrykańskiej – bębny basowe dundun, bębny djembe, balafony. W sekcji dętej występują saksofony, trąbki i puzony w różnych kompilacjach. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki Łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Różnorodne punkty odniesienia oddaje energetyczna i zróżnicowana formuła muzyczna i autorskie aranżacje.

 

EWER AFRO SELECTA – etnolog, podróżnik, pasjonat muzyki afrykańskiej.

Jego główną inspiracją jest tradycyjna oraz nowoczesna muzyka etniczna. W swoich setach łączy utwory z krajów Ameryki Południowej, Afryki, Brazylii, Jamajki i Polski.

Występował m.in na, Festiwal Cyrkulacje, Brave Festiwal, Freaki Afryki, Red Stone Open Air, Wolimierz Festiwal Kultur, Stolica Reggae Festiwal, Bielawa Reggae Festiwal, Podwodny Wrocław, Wegetariada, Shardna Music Festiwal (Sardynia), Viddalba River Splash (Sardynia).

inne filmy

Facebook
YouTube
Instagram