Koncert AFreaks by AfryKamera

  1 października 2022 r. w Klubie DZiK wystąpią niezwykli artyści: południowoafrykańsko-francuski duet Montparnasse Musique , szwajcarski producent Daniel Jakob, lepiej znany jako Dejot oraz Dubokaj, duet Lua Preta, a do tańca poprowadzi kolektyw didżejski pod nazwą Laboratorio Tropical Crew. Wszystko będzie się działo pod hasłem AFreaks by AfryKamera!

  Montparnasse Musique to połączenie dwóch odrębnych wrażliwości: pasji algiersko – francuskiego DJ-a i producenta Nadjiba Bena Bellaa do surowych organicznych bitów oraz zamiłowania południowoafrykańskiego DJ-a Aero Manyelo do syntezy hasła Do It Yourself w sferze cyfrowej. To odważna hybryda świeżych brzmień. To akustyczny puls tradycyjnej Afryki przesiąknięty echem nowoczesnego Johannesburga z domieszką takich dźwiękowych smaków jak gqom, kwaito, techno czy afrohouse.

  Szwajcarski producent Daniel Jakob, lepiej znany jako Dejot oraz Dubokaj. Na AfryKamerze zaprezentuje się jako Dejot i będzie to jego pierwszy set w Polsce! To producent muzyki elektronicznej i filmowej mieszkający w Bernie. Od lat 90. nieprzerwanie produkuje muzykę. W 2019 roku Dejot opublikował dwie wyśmienite kasety pt. „Holowez” i „Uhujano”. Materiał został utkany z wielu wspomnień zebranych podczas kilkumiesięcznego pobytu artysty w Republice Południowej Afryki. W marcu 2022 roku Jakob jako Dubokaj wydał nowy materiał pt. „Daydreamflix” nagrany jeszcze z jamajską legendą, ojcem założycielem reggae i pionierem afrofuturyzmu Lee „Scratch” Perry’m.

  Lua Preta to duet składający się z angolskiego pochodzenia wokalistki/MC Luzii Avelino aka Ms. Gia oraz polskiego DJ-a, turntablisty i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. W 2020 roku duet wydał debiutancki album „Diaspora”, a pochodzące z niego utwory „Baile Lotus” i „Drena” były emitowane w kilkunastu europejskich stacjach radiowych, m.in. w BBC1 Xtra (w audycji Diplo), NTS i Rinse FM.

  Tego dnia do niekończącego się tańca i muzycznego szaleństwa w Klubie DZiK poprowadzi kolektyw didżejski pod nazwą 𝗟𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝘁𝗶𝗼 𝗧𝗿𝗼𝗽𝗶𝗰𝗮𝗹 𝗖𝗿𝗲𝘄! To przestrzeń muzycznych eksperymentów, w której prowadzone są badania nad tropikalnymi rytmami i melodiami z okolic równika.

  Bilety na koncert do kupienia: goingapp.pl/wydarzenie/afreaks-by-afrykamera/pazdziernik-2022

  Facebook
  YouTube
  Instagram