Koncert AFreaks by AfryKamera

    1 października 2022 r. w Klubie DZiK wystąpią niezwykli artyści: po raz pierwszy w Polsce angolsko-portugalski zespół Batida apresenta IKOQWE (wymawiane: ee-kok-weh), Szwajcarski producent Daniel Jakob, lepiej znany jako Dejot oraz Dubokaj, duet Lua Preta a do tańca poprowadzi kolektyw didżejski pod nazwą Laboratortio Tropical Crew. Wszystko będzie się działo pod hasłem AFreaks by AfryKamera!

    Batida apresenta IKOQWE  to nowy projekt pochodzącego z Huambo w Angoli Pedro Coquenão (aka Batida) – czołowego przedstawiciela nowej fali afrykańskiej muzyki elektronicznej i urodzonego w Luandzie Luaty Beirão (aka Ikonoklasta) – angolskiego rapera i aktywisty. To będzie pierwszy ich koncert w Polsce! Objawili się światu w 2021 roku, wydając debiutancki krążek zatytułowany „The Beginning, The Medium, The End And The Infinite” w katalogu belgijskiej Crammed Discs. Połączyli w porywający i nietuzinkowy sposób oldschoolowy hip-hop z tradycyjną muzyką angolską, wykorzystując taneczną elektronikę, brzmienia automatów perkusyjnych. To futurystyczna i surowa ekspedycja poza ziemską orbitę!

    Szwajcarski producent Daniel Jakob, lepiej znany jako Dejot oraz Dubokaj. Na AfryKamerze zaprezentuje się jako Dejot i będzie to jego pierwszy set w Polsce! To producent muzyki elektronicznej i filmowej mieszkający w Bernie. Od lat 90. nieprzerwanie produkuje muzykę. W 2019 roku Dejot opublikował dwie wyśmienite kasety pt. „Holowez” i „Uhujano”. Materiał został utkany z wielu wspomnień zebranych podczas kilkumiesięcznego pobytu artysty w Republice Południowej Afryki. W marcu 2022 roku Jakob jako Dubokaj wydał nowy materiał pt. „Daydreamflix” nagrany jeszcze z jamajską legendą, ojcem założycielem reggae i pionierem afrofuturyzmu Lee „Scratch” Perry’m.

    Lua Preta to duet składający się z angolskiego pochodzenia wokalistki/MC Luzii Avelino aka Ms. Gia oraz polskiego DJ-a, turntablisty i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. W 2020 roku duet wydał debiutancki album „Diaspora”, a pochodzące z niego utwory „Baile Lotus” i „Drena” były emitowane w kilkunastu europejskich stacjach radiowych, m.in. w BBC1 Xtra (w audycji Diplo), NTS i Rinse FM.

    Bilety na koncert do kupienia: goingapp.pl/wydarzenie/afreaks-by-afrykamera/pazdziernik-2022