Beyond Moving / Ponad ruchem

  • Scenariusz i reżyseria Vikram Dasgupta
  • Muzyka Dalal Bruchmann
  • Produkcja Kanada
  • Rok produkcji 2019
  • Czas trwania 84 min.
  • Nagrody i festiwale Doc Edge FF 2019, San Francisco MFF 2020, Sydney FF 2020

 

Często filmy o tancerzach skupiają się na rygorystycznej rutynie i fizycznych wymogach tańca, ale Dasgupta osiągnął coś trudnego do uchwycenia na ekranie. Zrobił film, w którym uchwycił radość tańca i przywileje, które on oferuje”. – Francesca Rudkin, „New Zealand Herald”

 

Dokument Vikrama Dasgupta to inspirujący i wzruszający obraz dojrzewania i rozwoju niezwykle utalentowanego 8-letniego chłopca z wioski Zolani w RPA, który trafia do szkoły baletu w Toronto i zostaje najmłodszym w historii tancerzem Narodowego Baletu w Kanadzie. To film o pasji do tańca, przezwyciężaniu trudności i spełnianiu marzeń, ciągłej pracy nad sobą, miłości i tęsknocie do rodziny oraz o ludziach, bez których edukacja byłaby dla wielu dzieci niemożliwa. Nie brakuje tutaj wyjątkowych scen tańca z udziałem głównego bohatera – Siphe Novembera, który w niezwykły sposób łączy balet z wpływami afrykańskimi.

opis reżysera

Vikram Dasgupta – reżyser urodzony w rodzinie artystów, tancerzy i muzyków w New Delhi. Studiował sztuki piękne na Uniwersytecie w Kalkucie. W swoim portfolio ma m.in.: reklamę dla Pan Amercican Games TO2015, która została nominowana do nagrody przyznawanej przez Cannes Lions 2015 w kategorii film. Autor nagradzanego filmu krótkometrażowego Calcuta Taxi, dyrektor artystyczny dokumentu z James’em Cameronem Atlantis Rising, realizowanego przez National Geographic. Obecnie pracuje nad swoim drugim filmem dokumentalnym Dog-Ma.

inne filmy

Facebook
YouTube
Instagram