Koncert zespołu PLACEHOLDER na otwarcie AfryKamery


W ramach 15. edycji AfryKamery przygotowaliśmy jeszcze muzyczną niespodziankę. Specjalnie na tę okazję powstał w Republice Południowej Afryki zespół Placeholder. Z wiadomych względów ich koncert odbędzie się w formie on-line, co nie zmienia faktu, że artyści dostarczą nam wyjątkowych wrażeń! 21 grudnia o godzinie 20:00 na kanale YouTube i Facebooku AfryKamery.

Placeholder to połączenie zarówno czterech pokoleń, jak i muzycznych żywiołów z RPA. Na czele grupy stoi wokalista i raper Jaco van der Merwe, który ma za sobą udział w wielu różnych projektach oscylujących od folku, przez metal, po spoken word. Jednym z jego najważniejszych zespołów jest Bittereinder. Kolejny artysta to Ngwako Manamela, którego wypatrzył w latach 70. słynny południowoafrykański trębacz Hugh Masakela. Dziś Manamela ma status legendarnego wibrafonisty jazzowego. Lubi też sięgać po marimbę i syntezatory. Louwrens Ferreira to z kolei multiinstrumentalista i wykształcony perkusista jazzowy. Skład dopełnia Thamsanqa Qaba, młody producent związany z muzyką elektroniczną, tworzący electro i rapowe beaty.

Członkowie Placeholder zdradzają, że ich muzyka to fuzja różnych gatunków, czyli mieszanka jazzu, electro i hip-hopu, która porwie do tańca oraz wzbudzi wiele pozytywnych emocji, ale też zadowoli świadomych i wymagających słuchaczy.

Facebook
YouTube
Instagram