Koncert Noumassan Dembelé


W ramach Festiwalu AfryKamera w Cafe Kulturalna, która jest Oficjalnym Klubem Festiwalowym odbędzie się koncert Noumassana Dembelé!

Na koncert zapraszamy po ostatnim wtorkowym seansie w Kinotece, czyli o godz. 22:00. WSTĘP WOLNY!

Noumassan Dembelé to 24 letni muzyk, multi-instrumentalista urodzony w Burkina Faso, obecnie mieszkający w Warszawie. Noumassan gra tradycyjną muzykę mandingue pochodzącą z regionu Afryki Zachodniej. Instrumentem przewodnim artysty jest kora, rodzaj afrykańskiej harfy,będącej nieodłącznym atrybutem muzyki mandingue. Gra on również na n’goni i balafonie.
Muzyk, jest również autorem-kompozytorem. Komponuje utwory głównie w swoim ojczystym języku – bambara, które opowiadają o miłości, mądrości i przeznaczeniu. Jego inspiracją w dużej mierze jest jego kultura i obserwacja życia, czerpie on z nich motywy do swoich pieśni. Swoją twórczością Noumassan pragnie wnieść światło i radość do życia swojego i jego odbiorców.
Doświadczenia nauczyły go, że muzyka potrafi dostarczyć pozytywnych wibracji, które podnoszą na duchu. Aby odcisnąć na uczestnikach „muzycznych uniesień” jak największą ilość pozytywnych wrażeń wciąga ich w akcję swoich opowieści i bezpośrednich kreacji.
Facebook
YouTube
Instagram