Before AfryKamera


22.09.2022 bawimy się na Beforze Festiwalu AfryKamera, który jest przedsmakiem tego, co czeka nas od 30 września w Kinotece!
Kino, muzyka, spotkania i rozmowy, a na koniec taniec i dobra zabawa! I wszystko to podane w bardzo afrofuturystycznej formie ❤
17. edycja Festiwalu AfryKamera zainspirowana jest afrofuturyzmem. Nurt ten to filozofia, artyzm i praktyka twórcza w jednym. Łączy ze sobą elementy science-fiction, historię i fantastykę z afrykańską estetyką i kulturą afrykańskiej diaspory. Najprościej mówiąc to twórczość artystek i artystów, opowiadających o swojej przyszłości na swoich zasadach.
Wszystko to wydarzy się od 30 września do 9 października w Kinotece. Ale już w czwartek 22 września zapraszamy Was na Before Festiwalu, na którym poczujecie magię tej wyjątkowej imprezy.
Co się wydarzy?
– SILENT CINEMA – projekcja filmu „SPACE IS THE PLACE” (tłum. KOSMOS JEST SZTOS), reż. John Coney, rok produkcji: 1974 r., czas trwania: 81 min.
Sztandarowe dzieło afrofuturyzmu, pod które fundament położył wykład uniwersytecki „The Black Man in the Cosmos” prowadzony przez Sun Ra. Jedyny w swoim rodzaju film, będący zarazem awangardowym science fiction, albumem wizualnym i blaxploitation, opowiada o misji osiedlenia Afroamerykanów na nowo odkrytej planecie. Uwaga! Oglądamy w słuchawkach!
– KONCERT zespołu Buba Trio
Buba Trio to połączenie muzyki afrykańskiej i europejskiej w najlepszym wydaniu. W skład zespołu wchodzą Buba Badjie Kuyateh z Gambii (Afryka), grający na tradycyjnym gambijskim instrumencie smyczkowym Kora oraz Marcin Pendowski vel Pendofsky, basista z Polski. W 2022 roku do zespołu dołączył argentyński perkusista DIDI LEZ. Owocem tej współpracy jest album, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2022 roku. Buba Badjie Kuyateh to wirtuoz kory i kompozytor. Urodzony w 1982 roku w Gambii w szanowanej rodzinie griotów (muzyków) rozpoczął naukę gry na korze w wieku 7 lat. W Gambii uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków nowego pokolenia. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem.
– IMPREZA z DJ Trycollins
DJ zapewni nam doskonałą zabawę i brzmienia idealne do potupania w ten czwartkowy wieczór, a efekt dodatkowo wzbogacą wizualizacje. DJ Trycollins to DJ, promotor, producent i entuzjasta muzyki z Nigerii z ponad 12-letnim stażem jako klubowy dj. Inspirację czerpie z dźwięku i energii chwili.
22 września, w czwartek od 19.00 w barSTUDIO. Zapraszamy do świata Afryki w afrofuturystycznym wydaniu!
Facebook
YouTube
Instagram