Festiwal Afrykamera Festiwal Afrykamera
English version

SUKCES NIE ZNA GRANIC oraz JIMEK + GHETTO CLASSIC

REZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ  20:30 PIĄTEK, 20 kwietnia

SUKCES NIE ZNA GRANIC

SUKCES NIE ZNA GRANIC


Reżyseria: Tomasz Bardosch
Produkcja: Kenia, Polska / 2017
Czas trwania: 44'
Scenariusz: Tomasz Bardosch, Krzysztof Jakubowski
Zdjęcia: Adam Lenart, Łukasz Nowicki
Występują: Tomasz Kin, Grzegorz Kępski, Radosław Malinowski
Tytuł angielski: Emigres

 

„Sukces nie zna granic 2“ to druga seria serialu dokumentalnego Canal+Discovery (prod. wyk. ATM Grupa S.A.) o Polakach, którzy osiągnęli sukces poza granicami naszego kraju. W prezentowanym odcinku Tomasz Kin odwiedza naszych rodaków mieszkających w Kenii, jednym z ostatnich miejsc na ziemi z tak ogromnym obszarem dzikiej przyrody i jednocześnie tak podzielonym społeczeństwem - na tych, którzy żyją w nędzy za mniej niż dwa dolary dziennie i tych, którzy odgradzają się zasiekami z drutu kolczastego i wysokim murem.


GRZEGORZ KĘPSKI właściciel biura podróży AFRICA line / WORLD line, posiada Lodge na północy Kenii – Desert Rose, alpinista, miłośnik przyrody zaangażowany w jej ochronę, honorowy członek starszyzny plemienia Samburu z wioski Wasu Rongai, podróżnik, znawca Afryki, członek stowarzyszenia The East African Wildlife Society oraz Muthaiga Country Club w Kenii.
Sponsor projektu: Africaline

Przed projekcją prezentacja Grzegorza Kępskiego – bohatera filmu oraz rozmowy o życiu w Kenii, które przeprowadzi z nim Tomasz Kin.

JIMEK + GHETTO CLASSIC

JIMEK + GHETTO CLASSIC

Reżyseria: Marcin Polar
Produkcja: Polska, Kenia / 2017
Czas trwania: 12'
Zdjęcia: Marcin Polar, Alan Kępski
Muzyka: Radzimir Dębski

Zapis podróży do Kenii polskiego kompozytora Radzimira Dębskiego – pseudonim ‘Jimek’ – który w 2017 roku w slumsach w Korogocho w Nairobi realizował projekt z orkiestrą Ghetto Classics. W miejscu o powierzchni 1,5 km2, w którym mieszka około 300 tysięcy ludzi, a cała okolica zlewa się z ogromnym wysypiskiem śmieci młodzież podczas warsztatów muzycznych uczyła się współpracować ze sobą, trenowała kreatywność, zdobywała nowe umiejętności, mogła na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego, a także wzięła udział w finałowym koncercie w Oswal Auditorium.

MARCIN POLAR: reżyser, operator filmowy, fotograf. Absolwent Krakowskiej Szkoły Filmowej, student V roku Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórca filmów dokumentalnych, krótkometrażowych filmów fabularnych, teledysków i reklam. Współpracownik wiodących stacji telewizyjnych. Filmował wyprawy do Mongolii, Panamy, Norwegii. Specjalizuje się w realizacji zdjęć w warunkach ekstremalnych, często przy użyciu technik alpinistycznych oraz podwodnych.