Festiwal Afrykamera Festiwal Afrykamera
English version

Zuluskie wesele

Zuluskie weseleNAGRODY I FESTIWALE:
MFF Cannes 2017


Reżyseria: Lineo Sekeleoane
Produkcja: RPA / 2017
Czas trwania: 118’
Scenariusz: Julie Hall, Lineo Sekeleoane
Zdjęcia: Lance Gewer
Muzyka: Raphael Fimm
Występują: Nondumiso Tembe, Darrin Dewitt Henson, Carl Anthony Payne II, Palance Dladla, Makgano Mamabolo, Jerry Phele, Buyi Mazibuko
Tytuł oryginalny: Zulu Wedding
Tytuł angielski: Zulu Wedding

 

 20:30 SOBOTA, 14 kwietnia

 

’Łaskotanie olbrzymów' oferuje nie tylko wiele śmiechu, ale także sporo wiedzy; to dokument, który zaczyna od opowieści o jednostce, a kończy się mocnym głosem na temat znaczenia satyry, wolności wypowiedzi i nacisków politycznych.
Ken Jaworowski, New York Times

 

 

Lou, 28-letnia tancerka z RPA mieszkająca w Nowym Jorku, jest pewna dwóch rzeczy: chce pozostać dziewicą aż do ślubu i za wszelką cenę chce odciąć się od swoich korzeni. Gdy zaręcza się z Texem – jedynym mężczyzną, który zdobył jej serce – sprawy się komplikują. Jej wuj zmuszą ją do powrotu do domu, by dopełniła zuluskiej tradycji nim wyjdzie za mąż. Ale ta tradycja może zniszczyć jej szczęście. Aby temu zapobiec, Lou postanawia przekonać króla Zulusów do zdjęcia z niej przykrego obowiązku.LINEO SEKELEOANE: południowoafrykańska reżyserka, scenarzystka i producentka. Ukończyła szkołę filmową AFDA. Pracowała przy wielu produkcjach telewizyjnych. W 2009 roku założyła firmę produkcyjną Luju Inc. Jest pierwszą kobietą w RPA, która jednocześnie wyreżyserowała i wyprodukowała film.

 

 

Galeria - Zulu Wedding