Festiwal Afrykamera Festiwal Afrykamera
English version

Liyana

Liyana

 

PREMIERA POLSKA

 

NAGRODY I FESTIWALE:
MFF Los Angeles 2017 (Najlepszy film dokumentalny)
BFI London Film Festival


Scenariusz i reżyseria: Aaron Kopp, Amanda Kopp
Produkcja: Suazi, USA, Katar / 2017
Czas trwania: 77’
Zdjęcia: Aaron Kopp
Muzyka: Philip Miller
Występują: Gcina Mhlophe
Tytuł oryginalny: Liyana
Tytuł angielski: Liyana

 

 

  18:00 SOBOTA, 21 kwietnia

Liryczne dzieło równie promieniujące i przejmujące, co głębokie.
Sheri Linden, “The Hollywood Reporter

 


Wszyscy znamy bajki dla dzieci, w których bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż, by poznawać świat. Historia Liyany jest inna, bo pisana przez dzieci z domu dziecka w Suazi i utkana jest ze zdarzeń, których doświadczyli mali autorzy. Czasem są to trudne przeżycia, czasem doświadczenia, które dodają otuchy – wszystkie stają się udziałem stworzonej przez dzieci bohaterki. Poprzez budowanie opowieści Liyany, radzą sobie one ze swoimi osobistymi problemami. To Wasza historia. To wy decydujecie, co zdarzy się dalej – słyszą od prowadzącej zajęcia pisarki Gciny Mhlophe. Jakie zakończenie dzieci wymyślą dla Liyany?

 

AARON KOPP: wychowany w Suazi reżyser i operator, zdobywca stypendium MacArthura. Autor zdjęć do filmu „Pole walki”. Nominowany do nagrody Emmy za zdjęcia do filmu „Saving Face”, który zdobył też Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

AMANDA KOPP: nagradzana fotografka i filmowiec. Współautorka zdjęć do nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego „Pole walki”. Jej fotografie publikowane były między innymi w Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Niemczech, Rosji, Pakistanie i Włoszech.

 

 

Galeria - Liyana

Aaron Kopp, Amanda Kopp
Shofela Coker, autor animacji
Gcina Mhlophe, aktorka
Thandie Newton n producentka wykonawcza