Festiwal Afrykamera Festiwal Afrykamera
English version

Kwiat na nowo rozkwita

Kwiat na nowo rozkwita

PREMIERA POLSKA

 

NAGRODY I FESTIWALE:
MFF Rotterdam 2017Scenariusz i reżyseria: Quino Piñero
Produkcja: Etiopia, Wielka Brytania 2017
Czas trwania: 69'
Zdjęcia: Quino Piñero, Israel Seoane
Muzyka: Jazzmaris, MistO-MistO, Zewditu Yohannes, Etenesh Wassie, Abiy Woldemariam, Addis Acoustic Project, Abyssinia Sound, Jungle Crew, Dragon Slayer Sound System, Ethiopian Records, Getaye Abebaw, Tezera, Fendika Band

Tytuł oryginalny: New Voices in an Old Flower
Tytuł angielski: New Voices in an Old Flower

 

 

Etiopska muzyka lat 70. zdobyła popularność na całym świecie. Dźwięki ethio-jazzu, który stworzył Mulatu Astatke, docenili słuchacze i znani artyści. Choć czasy „swingującej Etiopii” z powodów politycznych minęły bezpowrotnie, współczesna etiopska scena muzyczna ma równie wiele do zaoferowania. Z dziedzictwa ethio-jazzu korzystają dziś nie tylko muzycy jazzowi, ale i hip-hopowcy czy twórcy nowoczesnej muzyki elektronicznej. Wszystkich łączy jedno: przywiązanie do korzeni i łączenie tradycji ze współczesnymi światowymi trendami. Ten film to podróż przez współczesne Addis Abebe, przez jego nocne życie i przez unikalne, świeże brzmienia. Prawdziwa uczta dla ucha.

 


QUINO PINERO: hiszpański inżynier dźwięku, producent muzyczny i twórca filmowy. Założył własne wydawnictwo muzyczne SolySombra Recordings. W 2012 roku przeprowadził się do Etiopii, zafascynowany tamtejszą sceną muzyczną. Pracował tam z takimi artystami, jak Mulatu Astatke i Samuel Yirga. W 2015 roku nakręcił swój pierwszy film dokumentalny “Roaring Abyss”, który zabierał widzów w muzyczną podróż po Etiopii. “Kwiat na nowo rozkwita” to jego drugi pełnometrażowy film dokumentalny.

 

 

Galeria - Kwiat na nowo rozkwita