Festiwal Afrykamera Festiwal Afrykamera
English version

High Fantasy

High Fantasy

 PREMIERA POLSKA


 NAGRODY I FESTIWALE:

AFI Fest
Berlinale
TIFF


Scenariusz i reżyseria: Jenna Bass
Produkcja: RPA / 2017
Czas trwania: 71’
Zdjęcia: Jenna Bass, Qondiswa James, Nala Khamalo, Francesca Varrie Michel, Liza Scholtz, Loren Loubser
Muzyka: Jason Sutherland
Występują: Qondiswa James, Nala Khamalo, Francesca Varrie Michel, Liza Scholtz, Loren Loubser, Francois Immelmann, Jenna Bass
Tytuł oryginalny: High Fantasy
Tytuł angielski: High Fantasy

 

    16:00  SOBOTA, 14 kwietnia

(...) ambitna próba wywołania 'dyskusji' na temat nierówności na świecie”
John DeFore, The Hollywood Reporter

 

Zrealizowany w konwencji found footage, oryginalny miks czarnej komedii z science-fiction. Czworo przyjaciół – każde o innym pochodzeniu etnicznym – wyrusza w podróż po pustyni. Po spędzonej tam nocy okazuje się, że w magiczny sposób zamienili się ciałami. Początkowa panika szybko przeradza się we frustrację. Na jaw wychodzą głęboko skrywane uprzedzenia i niechęć do odmiennego koloru skóry czy płci. „High Fantasy” wyśmiewa równościowe idee „tęczowego narodu” i odsłania ich fasadowość. Wskazuje miejsca dyskomfortu i zadaje pytanie, czy możliwa jest przyjaźń między ludźmi, gdy społeczeństwo, w którym żyją, czyni ich nierównymi.

 

JENNA BASS: urodzona w 1987 r. w RPA reżyserka i scenarzystka. Jej filmy prezentowane były na wielu festiwalach, między innymi na AfryKamerze, Sundance, Berlinale i na MFF w Durbanie, gdzie Bass została nazwana zwiastunem  kina południowoafrykańskiego.

 

 

Galeria - High Fantasy

Jenna Bass